Şehrimizi Geleceğe Hazırlama Noktasında Projelerimiz İcraat Safhasındadır

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

[ad_1]

Tecde Mahallesi İsmet Paşa Caddesi’ndeki Yol Çalışmalarını İnceleyen Başkan Gürkan, “Şehrimizi Geleceğe Hazırlama Noktasında Projelerimiz İcraat Safhasındadır”

Kayhan İNCEOĞLU – BHA / Malatya

         Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Tecde Mahallesi İsmet Paşa Caddesi’nde sürdürülen yol çalışmalarını yerinde inceledi. Büyükşehir Belediyesi tarafından Malatya’da kent trafiğini rahatlatacak yolların ve bulvarların yapıldığına vurgu yapan Başkan Gürkan, yapılan çalışmaların Malatya’ya ve vatandaşlara hayırlı olmasını temenni etti.

Malatya Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde yeni ulaşım ağları açarak vatandaşların hayatına kolaylık ve konfor katmaya devam ediyor. Bu bağlamda Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Yeşilyurt ilçesi Tecde Mahallesi İsmet Paşa Caddesi’nde 2. Etap yol çalışmalarına hummalı bir şekilde devam ediyor. 3 gidiş 3 geliş şekilde tasarlanan yol, bölgedeki trafiğin yükünü alarak vatandaşlara daha konforlu, daha güvenilir ve daha rahat ulaşım imkânı sağlayacak.

DEMİR: YOLUMUZUN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM

İsmet Paşa Caddesi’nde yürütülen çalışmaların detaylarını anlatan Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanı M. Hakan Demir, “İsmet Paşa Caddemizden Gedik ve Güngör caddelerinin olduğu kısımda 2. Etap olarak nitelendirdiğimiz kısımda yol çalışmaları yapıyoruz. Bu yolun açılmasıyla Güney Kuşak Yolunun tamamında aktivite sağlanmış olacak. Bu yolun açılması ve tamamlanması halinde Tecde bölgesinde yaşayan vatandaşlarımız ve esnaflarımız dört gözle bekliyordu. Yolumuzun tamamlanmasıyla esnaflarımız da canlılık kazanacaktır. Yolumuzun şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

MERT: ALTYAPI VE ÜSTYAPI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

       Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Mehmet Mert ise konuşmasında, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ın talimatlarıyla bu yolları birer birer bitirdik. Şu anda da İsmet Paşa Caddesi’nde hem altyapısı hem de üstyapısı ile önemli çalışmalar yapılıyor” ifadelerini kullandı.

GÜRKAN: EKİBİMİZ İLE YOĞUN BİR ÇALIŞMA İÇERİSİNDEYİZ

Malatya’nın trafik yükünü azaltmak ve vatandaşlara konforlu bir şekilde ulaşım imkânı sağlamak için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarının altını çizen Başkan Gürkan, “Gece-gündüz, cumartesi-pazar demeden Yol Bakım ve Altyapı Dairesi Başkanlığında çalışan arkadaşlarımız Malatya’da bütün yolların ve yol akslarının sağlıklı ulaşım arterlerine kavuşturulması noktasında yoğun bir çaba içerisindeler. Malatya’nın her yeri şantiye halindedir.

Bir taraftan hizmet binaları yapılırken bir taraftan iş yerleri bir taraftan altyapı yapılırken diğer taraftan da yeni yol açma çalışmalarımız devam ediyor. Biz şehrimizi geleceğe hazırlama noktasında bütün ekibimiz ile yoğun bir çalışma içerisindeyiz. 2019 yılında göreve geldiğimizde Malatya’nın en önemli sorunu yol ve ulaşım sorunuydu.

O nedenle biz, altyapı, çevre düzenlemeler, yeni yeşil alanlar, arıtma tesisleri, yeni su kaynakları ile alakalı çalışmalar yaparken diğer taraftan ulaşımın daha sağlıklı daha konforlu bir şekilde yapılması için yol çalışmalarına başladık. Yılardır süre gelen Kuzey Kuşak Yolu şimdilerde bitirilmek üzere yine Güney Kuşak Yolun da çalışmalarımız sürüyor.

Alternatif yollar diye tabir ettiğimiz Alp Er Tunga, Danişmend Gazi ve Anayurt bulvarları yapıldı ve bitirildi. Tecde Mahallesi İsmet Paşa Caddesi’nde de 3 gidiş 3 geliş olarak yolumuzun yapılması noktasında çalışma arkadaşlarımız yoğun mesai harcıyor.

Yapılan çalışmalara baktığımızda şehrimizin 718 mahallesinin yollarının asfaltlanmış olması, su ve kanalizasyonun bütün iş ve işlemlerinin yapılmış olması, bütün ilçelerimize arıtma tesislerinin yapılması, Doğu ve Batı kolektörlerinin yapılmış olması kolay bir hadise değildir. İnşallah yaşadığımız depremin olumsuz etkilerini de bu tür hizmetlerle birlikte, birlik ve beraberlik içerisinde üstesinden geleceğiz.

Önümüzdeki günlerde ana arterlerde yapılan çalışmalar tamamlandığında yerinde dönüşüm ve toplu yerleşimlerle ilgili çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam edecek. Şehrimizi geleceğe hazırlama noktasında projelerimiz yoğun bir şekilde icraat safhasındadır. 6 Şubat depremlerinden sonra yıkılan şehrimizi yeniden kendi küllerinden ayağa kaldıracağız” dedi.

[ad_2]

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Şehrimizi Geleceğe Hazırlama Noktasında Projelerimiz İcraat Safhasındadır

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Takvim.org.tr - Güncel Haber Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!