RTÜK, Yerel ve Bölgesel Yayıncıları Muş’ta buluşturdu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

[ad_1]

 RTÜK, Yerel ve Bölgesel Yayıncıları Muş’ta buluşturdu

Sene başından bu yana 6 ayrı yerel medya toplantısı düzenleyen Üst Kurul, 7’nci ve son toplantıyı Muş’ta düzenledi. Daha önce 72 ilin medya temsilcilerini dinleyen Üst Kurul, son toplantıyla tüm şehirlerin yayıncılarına ulaştı.

“Bursa-Muş Kardeşliği Eğitim ve Gençlik Merkezi”ndeki buluşmada konuşan RTÜK Başkan Vekili Orhan Karadaş, “Türkçe’nin korunmasına dikkat eden, nefret ve şiddet diline başvurmayan, aynı zamanda dezenformasyona yol açmayacak şekilde nitelikli yayınlar çıkarabilecek medya kuruluşlarının varlığı RTÜK için oldukça kıymetlidir.” dedi. Karadaş: “Günümüzde yeni iletişim teknolojileriyle paylaşılan ve yayınlanan içerikler olsa da hâlâ geleneksel medya, toplumu temelden etkilemekte ve herkesin her yerde ulaşabileceği yayınlarla büyük dönüşümlere sebep olmaktadır.” İfadelerini kullandı.

Muş Valisi Avni Çakır ise yerel yayıncılar ve bu alanda görev yapan çalışanların maddi zorluklar altında üstün çabalar göstererek çalıştığını belirterek, Üst Kurula yerel yayıncılara destek ve teşviklerinden dolayı teşekkür etti.

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya da “7. Toplantının Muş’ta yapılıyor olması hem bölgedeki yayıncı kuruluşlar hem de bölge insanı adına çok önemlidir. RTÜK’e sorunları dinleyip, çözüm üretmek adına buraya kadar geldikleri için teşekkürlerimizi sunuyoruz.” diye konuştu.

Deprem Bölgesi’ndeki yayıncıların sorunları da konuşuldu

Buluşmada RTÜK birim amirleri dairelerinin görev alanlarıyla ilgili sunumlar gerçekleştirdi. Toplantıda, asrın depremini yaşayan illerin radyo ve televizyon yayıncılığı da masaya yatırıldı. Sektör temsilcilerinin önerilerini dinleyen Üst Kurul yetkilileri, afetzede yayıncıların durumlarını gözden geçirecek.7. Yerel ve Bölgesel Yayıncılar Buluşması’nın ikinci oturumu ise soru-cevap bölümü gerçekleştirildi.

[ad_2]

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
RTÜK, Yerel ve Bölgesel Yayıncıları Muş’ta buluşturdu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Takvim.org.tr - Güncel Haber Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!