Köklerini kazımak milli bir ödevdir

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

[ad_1]

Köklerini kazımak milli bir ödevdir

Hüseyin Kömür  BHA-TOKAT

MHP’li Bulut, bu şerefsizlerin her yerden kökünün kazınması mukadder ve mukaddes bir görevdir. Tekrar ediyorum, her yerden köklerinin kazınması hepimizin boynuna bir vebal olmuş milli bir görevdir. Milli bir ödevdir, milli bir yükümlülüktür” diye devam etti.

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, konuşmasında şunları söyledi: “İçlerinde Tokat’ın Ormandibi kasabasından Yasin Karaca’nın da bulunduğu şehitlerimiz var. Her birisine Cenab- ı Allah’tan rahmet diliyorum. Ve elbette ki bunun da adını koymamız gerekiyor. Terörle mücadelede uzun süredir şehit veren bir toplumuz. Şehit veren bir milletiz ve bu evlatlarımız sadece ama sadece milli birlik ve beraberliğimizi ve bu toplumun yani İslam dünyasının son umudu olmuş bu coğrafyanın birliğini, beraberliğini, temin ve tesis için görev yaparken görevleri başında şehit ediliyorlar. Dolayısıyla bu yalnızca bir terörizm değil. Bu elbette ki aynı zamanda bir şerefsizliktir. Tarih boyunca milli birlik ve beraberliği uğruna görev yapmış olan bütün memleket evlatlarının hedef alınmış bütün memleket evlatlarını hedef alan ve onları bir terörizmin kurbanı haline getiren her kim varsa onlarda şerefsiz oğlu şerefsizlerdir. Az evvel sayın genel başkanımızın şehitlerimiz için yayınlamış olduğu taziye mesajında da ifade ettiği gibi bu şerefsizlerin her yerden kökünün kazınması mukadder ve mukaddes bir görevdir. Tekrar ediyorum, her yerden köklerinin kazınması hepimizin boynuna bir vebal olmuş milli bir görevdir. Milli bir ödevdir, milli bir yükümlülüktür. Dolayısıyla bu coğrafyada var olan ve yalnızca bu coğrafya insanının değil, dünyadaki bütün mazlum milletlerin de son umudu haline gelmiş, sığınacağı son liman haline gelmiş İslam dünyasının kutup yıldızı olarak emperyalizmin karşısında yükselen 17. bağımsız Türk devletinin de kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, nerede ihanet görse başına indirmiş olduğu o tunç elini halen muhafaza ettiğini ve bundan sonra da aynı kararlılıkla aynı iradeyle başta bu şehitlerimiz olmak üzere Türk milletinin birlik ve beraberliğini hedef alan bütün odaklara karşı aynı kararlılıkla mücadeleyi sürdüreceğine ve o muhafaza ettiği tunç elini nerede ihanet varsa, nerede hain varsa, nerede şerefsiz varsa başına indirmeye devam edeceğini de biliyor inanıyor ve devletimize güveniyoruz. Bu vesileyle terörle mücadelede görev almış tüm güvenlik bürokrasimizi eski içişleri bakanımız sayın Süleyman Soylu’ya, yeni içişleri bakanımız sayın Ali Yerlikaya, Milli Savunma bakanımıza, Türk ordusunun kudretli generallerine. Ve cephede, türk milletinin birlik ve beraberliğinin muhafaza uğruna mücadele eden Türk çocuklarına şükranlarımı, gazi meclisinin huzurunda bir kere daha sunuyorum.”

 

[ad_2]

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Köklerini kazımak milli bir ödevdir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Takvim.org.tr - Güncel Haber Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!